O nas

Kim jesteśmy?

Werbisci

Międzynarodowa wspólnota misyjna

Praca misyjna w 72 krajach

Ponad 300 misjonarzy w 50 krajach

„Bursztyn”

Dom zakonny Misjonarzy Werbistów od 2004r.

Park Krajobrazowy Mierzei Wiślanej

z widokiem na Zalew Wiślany i Wysoczyznę Elbląską

O nas

Serdecznie witamy w naszym domu!

Głównym charyzmatem Zgromadzenia Księży Werbistów jest praca misyjna. Jesteśmy wspólnotą międzynarodową pracującą w 72 krajach na świecie. Obok pracy typowo misyjnej zajmujemy się również dziedziną naukową i charytatywna. Ponad 300 polskich misjonarzy werbistów pracuje w 50 krajach na różnych kontynentach. Wypoczywając w naszym domu wspierasz Dzieło Misyjne Kościoła. Więcej na www.werbisci.pl.
Dom zakonny Misjonarzy Werbistów „Bursztyn” w Krynicy Morskiej jest kompleksem domów składający się z sześciu jednostek. Położony jest na widowiskowym miejscu Mierzei Wiślanej z widokiem na Zalew Wiślany i Wysoczyznę Elbląską. Leży w pięknym plenerze Parku Krajobrazowego Mierzei Wiślanej pomiędzy dwoma akwenami wodnymi: Bałtykiem (około 35O m) i Zalewem Wiślanym (około 2OO m), na wysokiej skarpie 25 m wysoko n.p.m. Dom został przejęty przez Polską Prowincję Zgromadzenia Słowa Bożego w 2004 roku od Fundacji Misyjno – Charytatywnej im. św. Józefa z Szantungu, pod nazwą „BURSZTYN” i od tej pory jest piętnastą placówką zakonną Misjonarzy Werbistów w Polsce.

Św. o. Józef Freinademetz SVD (1852—1908)

„Józef Freinademetz był prawdziwym apostołem, który dobrą nowinę przekazał innym w tak braterski sposób, jak gdyby był z ich plemienia i narodu. Podziwiamy u niego tę wierność, której domaga się Chrystus od swoich uczniów, a Sobór Watykański II zaleca ją wszystkim zwiastunom wiary do naśladowania w Dekrecie o działalności misyjnej Kościoła: „Misjonarz bowiem wkracza w życie i posłannictwo Tego, który wyniszczył siebie samego, przyjąwszy postać sługi. Powinien zatem być gotowy przez całe życie trwać przy swoim powołaniu, wyrzec się siebie i wszystkiego, co dotychczas uważał za swoje i stać się wszystkim dla wszystkich”. O. Józef Freinademetz, Apostoł Chin, stał się Chińczykiem dla Chińczyków: mówił po chińsku, ubierał się po chińsku. Jego dewizą życiową była praca na rzecz narodu, który dogłębnie pokochał.”

(Z Dekretu o heroiczności cnót Sługi Bożego o. Józefa Freinademetza SVD – w: Werbiści w Polsce, s. 185).

Jest Patronem kaplicy domowej Domu Misyjnego „Bursztyn” w Krynicy Morskiej.

Dom Misyjny Księży Werbistów

„Bursztyn”

w Krynicy Morskiej, w Parku Krajobrazowym Mierzei Wiślanej

metrów n.p.m.

metrów do Zalewu Wiślanego

metrów do morza Bałtyckiego

(55) 247 60 44
bursztyn@onet.eu
ul. Gdańska 141 82-120 Krynica Morska